2. Kino

W pokoju znajduje się krótki film z około 7 minut potwierdzających historię górali i tworzenie pułków. Następnie zabiera widza w podróż w dół przez historycznego okresu ich istnienia. Wyjaśnia różne fuzje prowadzące do powstania Królewskiego Pułku Szkocji na marca 2006 roku. 

Są to: 

1881. 72nd & 78th Highland Pułki Piechoty połączone w ramach głównych restrukturyzacji armii brytyjskiej w ramach reform armii. Zatem 72nd stała 1 batalionu Seaforth Highlanders i 78. stał się 2 batalion Seaforth Highlanders. 79th zostały przeznaczone do połączenia sił ze Straży szkockich ale dzięki osobistej interwencji królowej Wiktorii, jej Cameron Highlanders oszczędzono tego losu i 79th pozostał jeden batalion piechoty pułku. (Drugi batalion został następnie podniesiony w 1897 roku).

Z większą liczbą cięć obronnych określonych w późnym 1950, górale Seaforth i królowe własnością Cameron Highlanders połączyły się w 1961 roku i tworzą nowy pułk nazywany Own Highlanders królowej (Seaforth & Camerons).

Pułk ten miał życie 33 lat, zanim zbyt połączone w 1994 roku został z sąsiadami z północnego wschodu, czyli Gordon Highlanders. Nazywano ich Górale (Seaforth, Gordon & Cameron). Po krótkim okresie 12 lat ten pułk dołączył do wszystkich innych pułków dywizji szkockiej i tworzą The Royal Regiment of Scotland jest numerowany 4th Battalion.


Muzeum nie jest finansowane ze środków publicznych i opiera się na darowiznach od społeczeństwa. Proszę hojnie. (Sugerujemy darowiznę 5.00 PLN)

Polub nas na Facebooku: FaceBook-Logo

This site uses cookies. Find out more about this site’s cookies.